Okna PCV

Okna wykonane z materiału PCV są obecnie najczęściej wykorzystywane w budownictwie ze względu na relatywnie dobry stosunek ceny do uzyskiwanych parametrów i trwałości. Dla wielu okno jest tylko elementem plastiku, który chroni ich od zimna lub ciepła, klienci powinni wiedzieć trochę więcej żeby móc dokonać właściwego wyboru. Dobre okna PCV wykonane są z wysokiej jakości komponentów na które, składają się profile PCV, wzmocnienia systemowe, okucia, uszczelki i szyby. Okna dobrej jakości są długotrwałe, stabilne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zapewniają znakomitą izolacyjność cieplną i akustyczną, gwarantują zachowanie koloru oraz gładkość powierzchni. Na dzień dzisiejszy nasza firma posiada w swojej ofercie całą gamę systemów okiennych pozwalającą na zaspokojenie potrzeb każdego klienta.

fen 70

Eleganckie i trwałe okna z podwójnym uszczelnieniem, o bardzo korzystnych dla okien tej klasy współczynnikach izolacyjności termicznej i akustycznej.
Dzięki funkcjonalnym dodatkom bez trudu dopasujesz okna i drzwi tarasowe do twoich wymagań.
Pamiętaj o możliwości wykonania okien w jednolitej kolorystyce lub okleinowania tylko od strony zewnętrznej.
od uw=1,02 [W/m2K]

Okno cieszyn

fen 76

Okna o klasycznej, prostej formie, dostępne także w wersji FEN76 5R – ze skrzydłem o zaokrąglonym profilu.
Szeroki 5 komorowy profil pozwala osiągnąć bardzo niski współczynnika przenikania ciepła i znajdują zastosowanie w domach energooszczędnych.
Pamiętaj o możliwości wykonania okien w nietypowych kształtach oraz okleinowania ich w opcji Bikolor.
od uw=0,83 [W/m2K]

Okna Śląsk

fen 85

Okna FEN 85 są zbudowane z profili o głębokości 85 mm i energooszczędnych pakietów szybowych z ciepłą ramką. Są wyposażone w rozszerzony system uszczelnień z dodatkowym, środkowym uszczelnieniem skrzydła.
Dzięki 6-komorowej budowie profili zachowujemy odpowiednią szerokość komór, co pozwala uzyskać optymalną izolację cieplną. Wszystko to sprawia, że okna FEN 85 spełniają rygorystyczne wymagania domów pasywnych.
Bogaty wybór akcesoriów oraz szeroka oferta kolorystyczna zapewniają dopasowanie do potrzeb i oczekiwań każdego klienta.
od uw=0,76 [W/m2K]

fen 92

Okna spełniające idealnie wymagania budownictwa pasywnego (Uw=0,76 W/(m2K)).
Mimo, że dostosowane są do szklenia o grubości nawet 60 mm, udało się nam nadać im elegancki wygląd. Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że okna zawsze będą wyglądać jak nowe.
Bogaty wybór wyposażenia dodatkowego, możliwość wykonania okien w nietypowych kształtach oraz okleinowania w opcji Bikolor gwarantuje dopasowanie do wystroju wnętrza i do elewacji.
od uw=0,76 [W/m2K]

BRUGMAN – SALAMANDER

W oknach Brugman – Salamander istnieje możliwość zastosowania w standardzie zestawów szyb zespolonych o szerokości 44 mm i współczynniku izolacyjności termicznej Ug=0,5 W/m2K. Wielokomorowa konstrukcja profili PCW oraz odpowiednio dobrane wzmocnienie stalowe, pozwalają uzyskać jeden z najniższych na rynku współczynników termicznych zestawu profili. To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z prawdziwą termorewolucją w standardowej cenie.

 • Profil 5 i 6 komorowe -komorowe: o szerokośći 73 mm
 • Skrzydła: do wyboru dwa rodzaje skrzydeł; płaskie – klasyczne lub zaokrąglone typu Arte
 • Super ciepłe szyby:zestaw 3, połączonych ze sobą szyb,wypełnionych argonem o szerokości 44 mm i współczynniku termicznym Ug=0,5 W/m2K.
 • Uszczelki: podwójny system zgrzanych w narożach trwałych i niezawodnych uszczelek komorowych, do wyboru w kolorze czarnym lub szarym
 • Wzmocnienia stalowe: gwarantują niezmienność kształtu oraz długotrwałe działanie
KOMMERLING 88 – GREENLINE

Optymalna szerokość zabudowy – 88 mm – otwiera fascynujące możliwości dla współczesnego i zorientowanego na przyszłość budownictwa. Dzięki systemowi KÖMMERLING 88plus architekci zyskują wyjątkową możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań projektowych. To wyjątkowy, energooszczędny system bazujący na najwyższym poziomie jakości profili okiennych z tworzywa sztucznego. Dzięki wysokim wartościom współczynników izolacyjności cieplnej i akustycznej, zyskał on miano inteligentnej konstrukcji nowej generacji

 • System 6-komorowy o optymalnej 88 mm głębokości zabudowy
 • Znakomite parametry izolacyjności cieplnej z optymalnym przebiegiem izoterm; Wartość współczynnika przenikania ciepła Uf = 1,0 W/(m2K)
 • Termoizolacyjny system z uszczelką środkową
 • Trzy płaszczyzny uszczelek zapewniają lepszą ochronę przeciwdeszczową i przeciwwietrzną
 • Innowacyjna uszczelka wrębu skrzydłowego zapewnia dodatkową izolację cieplną
 • Większy komfort i mniejsze ryzyko kondensacji pary wodnej
 • Uskok w ramie jako rowek ściekowy dla skraplającej się wody
 • Większy zakres szklenia (24-54 mm), potrójna i mocniejsza szyba chroniąca przed hałasem i włamaniami
 • Współczynnik izolacyjności akustycznej do 48 dB
 • Długotrwałość i stabilność, dzięki perfekcyjnej statyce; Możliwość konstrukcji wielkogabarytowych (max. wymiar skrzydła 1000 x 2500 mm)
 • Łatwe w czyszczeniu i w konserwacji, dzięki okuciom umieszczonym w niewidocznym miejscu, za termoizolacyjnymi uszczelkami środkowymi
 • Różnorodność w wyborze kolorystyki – szeroka paleta oklein oraz innowacyjne nakładki aluminiowe AluClip i AluFusion