Bramy segmentowe

Jednymi z najnowocześniejszych bram garażowychbramy segmentowe, które zgodnie z nazwą produkowane są z segmentów wykonanych najczęściej ze stali. Całość osadzana jest na zestawach prowadnic montowanych pod sufitem oraz w otworze drzwi garażowych. Dzięki temu w momencie podnoszenia segmenty te wsuwają się w poziomo umieszczone prowadnice.

 

Jakie są zalety bram segmentowych?

Głównym atutem bram garażowych segmentowych – podobnie jak bram rolowanych – jest to, że po otwarciu nie wychodzą one poza krawędź domu, dzięki czemu nie trzeba obawiać się uszkodzenia samochodu. Takie rozwiązanie sprawdzi się również na małych działkach z krótkimi podjazdami, na których szeroko otwierane bramy garażowe, np. bramy uchylne, byłyby zupełnie niepraktyczne. Ich kolejnym atutem jest estetyka. Bramy segmentowe Krispol dostępne w aż 200 wariantach kolorystycznych z 40 różnymi rodzajami oklein. Dzięki temu można dopasować je zarówno do domów w stylu klasycznym, jak i tych bardziej nowoczesnych. Dla osób ceniących wygodę dostępne są też bramy garażowe z fotokomórkami – w momencie wykrycia przeszkody przestają się zamykać.

Izolacja bram segmentowych

Specyficzna budowa bram tego typu może budzić wątpliwości co do ich izolacji. Obawy te są jednak zupełnie nieuzasadnione, gdyż bramy segmentowe Krispol cechują się jednymi z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku (U = 1,05 [W/m^2K]. Jest to zasługa zastosowania izolującej pianki poliuretanowej, dodatkowych uszczelnień na obwodzie i między segmentami, a także uszczelki umieszczonej pomiędzy podłożem a dolnym panelem.