Bramy rolowane

Bramy rolowane produkowane ze stali lub aluminium to niezawodne produkty cieszące się dużą popularnością wśród naszych klientów. Ich głównym atutem jest zwijanie się w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu do ich zamykania i otwierania nie potrzeba dużo miejsca (można montować je także w garażach z niskim nadprożem). Profile bram rolowanych zwijają się na zamontowany nad otworem drzwiowym wał, przed zakupem trzeba jednak dokładnie sprawdzić wymiary garażu, by zakupić produkt o odpowiedniej wielkości. Obecnie oferowane bramy rolowane cechują się także dobrymi parametrami izolacyjności termicznej, a wszystko to dzięki użyciu pianki poliuretanowej oraz dodatkowych uszczelnień. W naszym asortymencie znajdą Państwo aż 200 wariantów kolorystycznych tego typu produktów.

Jak skonstruowane są bramy rolowane?

W skład bram rolowanych wchodzą następujące elementy:

  • pancerz wykonany z profili aluminiowych wraz z dolną uszczelką,
  • zespół nośny z prowadnicami, skrzynią nawojową i dodatkowymi częściami nośnymi,
  • zespół napędowy z wałem oraz napędem elektrycznym.

Profile zdecydowanej większości bram rolowanych wykonuje się z blachy aluminiowej, która zazwyczaj pokrywana jest aż dwiema powłokami lakierniczymi. Dzięki temu jest zdecydowanie bardziej odporna na ścieranie, a także na działanie czynników atmosferycznych.

Systemy bezpieczeństwa

Oferowane przez nas rolowane bramy garażowe Krispol wyposażone są także w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, w tym wbudowane w ich napęd hamulce, które mają chronić przed niespodziewanym opadnięciem bramy. Mogą mieć również wmontowane lampy sygnalizujące (sprawdzają się przede wszystkim w zakładach produkcyjnych), a także zamki ryglujące zapobiegające włamaniom.