Rolety zewnętrzne i żaluzje

krispol a162 960x960
krispol a176 960x960
krispol a266 960x960
  • krispol a162 40x40
  • krispol a176 40x40
  • krispol a266 40x40

Rolety i żaluzje można montować nie tylko wewnątrz domu lub mieszkania, ale również na zewnątrz. Właśnie dlatego powstają produkty takie jak rolety zewnętrzne, które obecnie instaluje się nie tylko w obiektach przemysłowych, ale również w budynkach mieszkalnych.

Pierwszym typem produktów są rolety do zabudowy. Są one montowane w domach pasywnych lub energooszczędnych, w których konieczne jest użycie materiałów o jak najlepszej izolacyjności termicznej. Izolacyjność nie jest jednak ich jedynym atutem, gdyż stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami. Ze względu na sposób zamontowania muszą być ujęte w projekcie budowlanym.

Rolety nieuwzględniane w projekcie budowlanym

Drugim rodzajem są rolety naokienne, które – jak wskazuje sama nazwa – montuje się wraz z oknami. Podobnie jak poprzedni typ są energooszczędne, a przy tym latem chronią wnętrza przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu panuje w nich przyjemna temperatura.

W już wykończonych domach można montować także rolety elewacyjne zwijające się do skrzynki ulokowanej ponad wnęką okienną. Nie trzeba zawierać ich w projekcie budowlanym, co sprawia, że są bardzo uniwersalne.

Poza roletami zewnętrznymi w naszej ofercie znajdą Państwo również zewnętrzne żaluzje, zwane również fasadowymi. Znakomicie prezentują się na dużych przeszkleniach wykorzystywanych zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Ich głównym zadaniem również jest ochrona przed słońcem, a tym samym zbyt wysoką temperaturą we wnętrzach. Żaluzje te odbijają promienie, chroniąc tym samym przed nagrzewaniem pomieszczeń.