Okna

Właściwie dopasowane okna potrafią zupełnie zmienić charakter budynku, a także sprawić, że będzie spełniał wymogi związane np. z termoizolacją – co jest szczególnie istotne w przypadku budownictwa pasywnego. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć rozwiązań stylowych i praktycznych zarazem. Asortyment obejmuje okna drewniane (w tym również dachowe) o estetycznym wykończeniu, aluminiowe o lekkiej konstrukcji, a także wykonane z PCV – plastiku o znakomitym stosunku ceny do jakości.

W budynkach zabytkowych warto montować modele drewniane, które podkreślają unikatowy charakter fasady, a także nadają kamienicy wyjątkowy wygląd. Specjalizujemy się w wymianie i reprodukcji ram, które mogą wyglądać tak, jak dawniej. Używamy do tego wielu gatunków drewna, w tym sosny, modrzewia czy dębu. Sięgamy po wersje zaopatrzone w szyby termoizolacyjne i dźwiękochłonne.

Dostępne w naszej ofercie okna aluminiowe to z kolei wybór dla tych z Państwa, którzy cenią solidne rozwiązania. Aluminium należy do tworzyw wysoce odpornych na działanie czynników atmosferycznych, a także trudno ulegających zużyciu. Aby jednak uzyskać również efekt estetyczny, warto zdecydować się na modele drewniano-aluminiowe. Taki wybór pozwala na zastosowanie podwójnych wkładów, a tym samym uzyskanie znakomitych właściwości akustycznych i termoizolacyjnych.

Dobrym wyborem są również okna PCV, których wymiana należy do niezbyt kosztownych, ale zarazem solidnych. Plastik stosowany do ich produkcji to wysokiej klasy materiał odporny na zmienne warunki atmosferyczne, a zarazem zapewniający optymalne warunki w każdym budynku.