Rolety elewacyjne

Bramy Cieszyn, Drzwi Cieszyn, Drzwi wewnętrzne Śląsk, Okna Cieszyn

Dla tych inwestorów, którzy nie zdecydowali się rolety zewnętrzne na etapie projektowania domu (jest to konieczne w przypadku rolet do zabudowy), dostępny jest wariant rolet umożliwiający montaż na elewacji. Obudowa ich skrzynki może być zakończona albo ścięta, dzięki czemu można instalować je nad oknami, na elewacji, a także we wnęce.

Jak zbudowane są rolety elewacyjne?

Podobnie jak w przypadku innych tego typu produktów, rolety elewacyjne zbudowane są ze skrzynki, wału nawijającego, napędu, pancerza, a także uszczelek. Można je wyposażyć również w systemy zdalnego sterowania. Oferowane przez nas rolety elewacyjne marki Krispol posiadają np. system zatrzymujący rozwijanie, gdy roleta napotka opór. Szczególnie ważny jest wygląd skrzynki, która jest widoczna, a przez to musi być wykonana z dużą dbałością o detale. Powinna być ona także dopasowana pod względem kolorystycznym do wyglądu domu tak, aby tworzyła z nim spójną całość.

Jakie są zalety rolet elewacyjnych?

Jedną z zalet rolet elewacyjnych jest fakt, że nie trzeba uwzględniać ich w projekcie budowlanym, dzięki czemu można zdecydować się na taki zakup również już po całkowitym wykończeniu domu, a nawet po wielu latach od wprowadzenia się do niego. Ich kolejnym atutem jest dobra izolacja budynku przed utratą ciepła zimą (mniejsze rachunki na ogrzewanie) oraz ochrona przed zbyt mocnym nagrzewaniem się w okresie letnim. Warto wspomnieć również o zapewnianiu domownikom prywatności, zwłaszcza gdy dom zlokalizowany jest na osiedlu, na którym budynki ulokowane są bardzo blisko siebie i nie wystarczają typowe przesłony okienne takie jak firany czy zasłony.