Rolety do zabudowy
Osoby będące na etapie adaptacji projektu budowlanego powinny rozważyć zastosowanie rolet do zabudowy. Wymagają one odpowiedniego kształtu nadproża, dlatego też ich montaż musi być zaplanowany odpowiednio wcześnie. W jakim celu stosuje się tego typu rolety? Przede wszystkim poprawiają one izolację domu, co ogranicza straty ciepła w okresie grzewczym. Polepszają także izolacyjność akustyczną, która jest ważna zwłaszcza w przypadku domów zlokalizowanych blisko ruchliwych tras lub tuż przy ulicach.
Jak montowane są rolety do zabudowy?
Jak wspomnieliśmy wcześniej, o montażu tych rolet trzeba pomyśleć już w fazie projektowania budynku. Wówczas architekt projektuje nadproże, w którym można umieścić skrzynkę wraz z wałem nawijającym i napędem. Pancerz takiej rolety produkowany jest najczęściej z aluminium, które jest nie tylko lekkie, ale również solidne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Aby zapewnić jak najlepszą izolacyjność rolet do zabudowy, ich dolną listwę wykańcza się dodatkową uszczelką.
Kiedy zdecydować się na montaż rolet do zabudowy?
Poprawienie parametrów izolacyjności to niejedyna sytuacja, w której warto zamontować te rolety. Dzięki temu, że można wyposażyć je dodatkowo w systemy antywłamaniowe, sprawdzą się zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów, chroniąc dom przed złodziejami. Rolety do zabudowy bardzo chętnie są też montowane przez właścicieli domów z dużą liczbą przeszkleń, dzięki czemu zyskują oni intymność i komfort przebywania w osłoniętych wnętrzach.