brama garażowa segmentowa

Charakterystyka bram segmentowych

Bramy segmentowe są jednymi z najnowocześniejszych bram garażowych. Produkowane są z segmentów wykonanych najczęściej ze stali. Całość osadzana jest na zestawach prowadnic montowanych pod sufitem oraz w otworze drzwi garażowych. Dzięki temu w momencie podnoszenia segmenty te wsuwają się w poziomo umieszczone prowadnice. Główną ich zaletą jest to, że po otwarciu nie wychodzą poza krawędź domu, więc nie musimy obawiać się uszkodzenia samochodu.

Bramy segmentowe sprawdzają się także na małych działkach z krótkimi podjazdami, na których szeroko otwierane bramy garażowe. Kolejnym atutem jest walor estetyczny, ze względu szeroką dostępność kolorów bram. Mamy 200 wariantów kolorystycznych z 40. różnymi rodzajami oklein. Dopasujemy bramę do domu w stylu klasycznym oraz bardziej nowoczesnym. Możemy zamówić sobie także bramę garażową z fotokomórką, która w momencie wykrycia przeszkody przestanie się zamykać.

Bramy garażowe segmentowe górne i boczne

Bramy segmentowe górne są najchętniej montowane, z uwagi na to, że wjazd do garażu jest szeroki, a brama zajmuje niewiele miejsca. Skrzydło składa się zazwyczaj z 3-6 segmentów, połączonych zawiasami. Pomiędzy zawiasami są uszczelki, które zabezpieczają połączenia i wnętrze garażu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wykonuje się z profili ze stali ocynkowanej i blachy stalowej. Bramy garażowe górne działają bardzo prosto. Segmenty poruszają się po prowadnicach, montowanych do sufitu i ścian garażu. Bramy lekko otwierają się i zamykają, chowając się pod sufitem, więc wjazd do garażu jest szeroki, a brama zajmuje niewiele miejsca. Możemy pokusić się o segmentową górną bramę z automatyką, która jest łatwa w obsłudze i konserwacji, a co istotne zajmuje mało miejsca.

Bramy segmentowe boczne montowane są w niskich garażach. Jeśli wjazd jest szerszy, segmenty bramy ustawiane są pionowo. Zsuwają się na jedną ze ścian budynku. Prowadnice montowane są na podłodze i suficie. Ich zaletą jest to, że możemy szybciej wejść do garażu, bez potrzeby wyczekiwania, aż wejście będzie w pełni otwarte. Jeśli garaż służy nam za warsztat lub miejsce do przechowywania wózka dziecięcego czy roweru, to tego typu brama jest idealna. Nie zajmuje wiele miejsca na bocznej ścianie. Możemy bezpiecznie korzystać z garażu, nawet kiedy znajduje się on przy chodniku.

Parametry bram segmentowych

Nasz garaż jest miejscem do przechowywania samochodu, narzędzi, sprzętu sportowego itp. Musi jednak być odpowiednio zabezpieczony przed złodziejami i wandalami, i tu pojawia się rola bramy segmentowej. Jeśli nasz garaż jest częścią budynku mieszkalnego, musi być odpowiednio ocieplony. Im grubsze jest ocieplenie, tym termoizolacyjność jest wyższa. Jeśli mamy garaż wolnostojący, czyli nieprzylegający do budynku, parametr przenikalności cieplnej jest mniej istotny. Ważniejszą rzeczą jest izolacja przed czynnikami atmosferycznymi. Ponadto nasza brama musi być wygodna w użyciu i estetyczna. Przed jej zakupem, powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób są zabezpieczone wrota przed włamaniem. Firma Dobre Okna i Drzwi Agnieszka Ratajczak oferuje bramy segmentowe z zabezpieczeniami przed złodziejami.