Drzwi zewnętrzne drewniano-aluminiowe

Drzwi z drewna mogą być uzupełnione o dodatkową powłokę z aluminium, dzięki której staną się jeszcze bardziej odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur i promieniowania ultrafioletowego, a także na uszkodzenia mechaniczne. Atutem drzwi zewnętrznych drewniano-aluminiowych jest też fakt, że dają duże możliwości łączenia tych materiałów, dlatego klienci mają bardzo szeroki wybór różnych wariantów wykończenia.

Rodzaje szyb do drzwi

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych z szybami, klient ma do wyboru ich kilka wariantów. Pierwszym są refleksyjne szyby brązowe, które lekko odbijają światło przybierające brązowy odcień. Są one polecane do drzwi zewnętrznych w kolorach brązów i okuć w odcieniach złota. Drugi rodzaj to szyby brązowe, które od poprzednich różnią się brakiem odbijającej powłoki, a ze względu na uniwersalność również cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Kolejny wariant to szyby grafitowe. Dobrze komponują się z drzwiami wejściowymi w odcieniach szarości oraz bieli i także mogą mieć refleksyjną powłokę odbijającą światło. Najrzadziej montowane są szyby bezbarwne, podobne do tych używanych w oknach. Są one pozbawione odbijającej światło powłoki i sprawdzają się wtedy, gdy zależy nam na dobrym doświetleniu ganku. Do drzwi drewniano-aluminiowych, podobnie jak do drzwi drewnianych, można zamontować też tzw. bezpieczne szyby, które zbudowane są z dwóch tafli szkła wraz z cienką warstwą antywłamaniowej folii. Takie szyby nie tylko charakteryzują się dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, ale również stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami.

DRZWI DREWNIANO-ALUMINIOWE

Aluminium od strony zewnętrznej drzwi stanowi element niezniszczalny i odporny na warunki atmosferyczne. Stanowi również idealną ochronę dla drewna. Dzięki temu od strony pomieszczeń można wykorzystać szlachetne gatunki drewna, piękna możliwość kształtowania wnętrza domu.